Sutton Point

Tři nové propojené budovy se smíšeným využitím vyrostou v městské části Sutton na okraji Londýna. V rušném prostoru poblíž vlakového nádraží Sutton vznikne nový hotel, rezidenční byty, kanceláře i nové obchody a restaurace v přízemí. Zadáním bylo vyřešit přilehlý veřejný prostor, který navíc musel brát v potaz dlouhodobé plány na vytvoření tramvajové zastávky, a dvě obytné střešní zahrady ve 2. a 9. patře a zelená střecha hotelu tvořená především předpěstovaným kobercem rozchodníků (Sedum).

Veřejný prostor před komplexem budov leží na podzemním parkovišti, což určovalo specifickou práci s terénem. Díky opěrným zídkám z litého leštěného betonu vznikl dostatečný prostor pro výsadbu vzrostlých stromů. Zídky jsou navíc v posedové výšce, takže slouží i jako neformální lavičky.

Střešní zahrady jsou poloveřejným prostorem určeným pro relaxaci a vyžití hotelových hostů i obyvatel bytů. V devátém patře se nachází dětský koutek s prolézačkami i relaxační část pod přistíněnou pergolou. Okraj střešního prostoru lemují vyvýšené záhony ze sklem vyztužených plastů v metalické barvě, která ladí s moderní architekturou budov. Rozvolněné výsadby s vysokým zastoupením okrasných trav naopak s geometrickými tvary kontrastují.